"הבית של ביבי" - ערב עיון בגלריה זוכרות
מחבר.ת: Eitan Bronstein 05/2012
גיל: הפרויקט – או באופן ספציפי התערוכה "הבית של ביבי" הוא ע"ש משפחת ביבי שהתגוררה בבית ביפו שבו היה עד לאחרונה בית הספר הדמוקרטי הערבי – יאפא. בפרויקט עבדנו עם התלמידים על ההיסטוריה של הסביבה הבנויה – המקום, הבית, הסביבה. התמקדנו בשכונת מנשיה ובבית משפחת ביבי ברחוב עזה מספר 13
"ומה סבא שלך היה אומר על זה?”
מחבר.ת: עמיה גלילי 04/2012
מה סבא שלי עשה בנכבה? האם ראה את גירוש הפלסטינים תושבי עמק החולה ואת הרס בתיהם? האם אותו האיש שעמל על טיפוח קשרים טובים עם שכניו הפלסטיניים גם גרש ומנע מהם לשוב? האם הם היו שכנים, חברים, אוייבים או כל התשובות נכונות? איך ליישב את הסתירות האלו והחורים במידע כשהיום כבר אין את מי לשאול? העיסוק בשאלות אלו הוביל לכתיבת הטקסט הזה, שנכתב בהשראת הספר "אבן, נייר" של תומר גרדי והוצג באירוע לכבוד הספר בעמותת זוכרותמה סבא שלי עשה בנכבה? האם ראה את גירוש הפלסטינים תושבי עמק החולה ואת הרס בתיהם? האם אותו האיש שעמל על טיפוח קשרים טובים עם שכניו הפלסטיניים גם גרש ומנע מהם לשוב? האם הם היו שכנים / חברים / אוייבים או שכל התשובות נכונות? איך ליישב את הסתירות האלו והחורים במידע כשהיום כבר אין את מי לשאול?העיסוק בשאלות אלו הוביל לכתיבת הטקסט הזה, שנכתב בהשראת הספר "אבן, נייר" של תומר גרדי והוצג באירוע לכבוד הספר בעמותת זוכרות, 8.5.2012
טקס זיכרון לנכבה באוניברסיטת תל אביב
מחבר.ת: איתן ברונשטיין 04/2012
התכנסנו כאן היום, יהודים וערבים, כדי לזכור את אסון את הנכבה.את ההרוגים, את המגורשים מכפריהם, את הנסים על נפשם, שלא ניתן להם לשוב לבתיהם, שהפכו לפליטים בארצם, ובמחנות הפליטים בניכר.ביום זה, אנו מציינים 64 שנים לכאב ולהשתקה, להצמדות לקרקע ולהקרעות מעליה, לאיבוד צלם האנוש, לרמיסת הזכויות של אלה שכאן ושל אלה ששם.